Post by Old Hag on Sept 3, 2012 22:13:51 GMT -5
Arthur Ashe Stadium 11:00 AM Start Time
1. Women's Singles - Quarterfinals
Victoria Azarenka (BLR)[1] v. Samantha Stosur (AUS)[7]
2. Women's Singles - Quarterfinals
Maria Sharapova (RUS)[3] v. Marion Bartoli (FRA)[11]
3. Men's Singles - 4th Round
Stanislas Wawrinka (SUI)[18] v. Novak Djokovic (SRB)[2]
Arthur Ashe Stadium 7:00 PM Start Time
1. Men's Singles - 4th Round
Juan Martin Del Potro (ARG)[7] v. Andy Roddick (USA)[20]
2. Men's Doubles - Quarterfinals
Julien Benneteau (FRA) v. Bob Bryan (USA)[2]
Nicolas Mahut (FRA) Mike Bryan (USA)[2]
Louis Armstrong Stadium 12:00 PM Start Time
1. Men's Singles - 4th Round
Richard Gasquet (FRA)[13] v. David Ferrer (ESP)[4]
Not Before:2:00 PM
2. Men's Singles - 4th Round
Janko Tipsarevic (SRB)[8] v. Philipp Kohlschreiber (GER)[19]
Grandstand 11:00 AM Start Time
1. Women's Doubles - Quarterfinals
Julia Goerges (GER)[11] v. Sara Errani (ITA)[2]
Kveta Peschke (CZE)[11] Roberta Vinci (ITA)[2]
Not Before:1:00 PM
2. Men's Doubles - Quarterfinals
Aisam-Ul-Haq Qureshi (PAK)[9] v. Christian Harrison (USA)
Jean-Julien Rojer (NED)[9] Ryan Harrison (USA)
3. Women's Doubles - Quarterfinals
Nuria Llagostera Vives (ESP)[8] v. Maria Kirilenko (RUS)[4]
Maria Jose Martinez Sanchez (ESP)[8] Nadia Petrova (RUS)[4]
4. Mixed Doubles - Semifinals
Liezel Huber (USA)[1] v. Kveta Peschke (CZE)[4]
Max Mirnyi (BLR)[1] Marcin Matkowski (POL)[4]
Court 4 11:00 AM Start Time
1. Junior Girls' Singles - 2nd Round
Eugenie Bouchard (CAN)[3] v. Victoria Duval (USA)
2. Junior Boys' Singles - 2nd Round
Julien Cagnina (BEL)[16] v. Michael Mmoh (USA)
3. Junior Girls' Doubles - 1st Round
Ching-Wen Hsu (TPE) v. Samantha Crawford (USA)
Szabina Szlavikovics (HUN) Alexandra Kiick (USA)
Court 6 11:00 AM Start Time
1. Junior Girls' Singles - 2nd Round
Kyle S. McPhillips (USA) v. Antonia Lottner (GER)[4]
2. Junior Boys' Singles - 2nd Round
Daniel Masur (GER)[11] v. Harrison Adams (USA)
3. Junior Girls' Doubles - 1st Round
Barbara Haas (AUT) v. Jennifer Brady (USA)
Zuzanna Maciejewska (POL) Kyle S. McPhillips (USA)
4. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Luca Corinteli (USA) v. Maximilian Marterer (GER)[5]
Martin Redlicki (USA) Daniel Masur (GER)[5]
Court 7 11:00 AM Start Time
1. Junior Girls' Singles - 2nd Round
Valeria Patiuk (ISR) v. Kathinka Von Deichmann (LIE)
2. Junior Boys' Singles - 2nd Round
Yoshihito Nishioka (JPN) v. Joshua Ward Hibbert (GBR)[12]
3. Junior Girls' Doubles - 1st Round
Valeria Patiuk (ISR) v. Johnnise Renaud (USA)
Marcela Zacarias (MEX) Kimberly Yee (USA)
4. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Yoshihito Nishioka (JPN) v. Nikola Milojevic (SRB)[3]
Jorge Brian Panta Herreros (PER) Wayne Montgomery (RSA)[3]
Court 8 11:00 AM Start Time
1. Junior Girls' Singles - 2nd Round
Anna Danilina (KAZ)[9] v. Anne-Liz Jeukeng (USA)
2. Junior Boys' Singles - 2nd Round
Kimmer Coppejans (BEL)[1] v. Karen Khachanov (RUS)
3. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Temur Ismailov (UZB) v. Mitchell Krueger (USA)[2]
Markos Kalovelonis (GRE) Mackenzie McDonald (USA)[2]
4. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Julien Cagnina (BEL) v. Pedro Cachin (ARG)
Vasco Mensurado (POR) Jose Antonio Salazar Martin (ESP)
Court 10 11:00 AM Start Time
1. Junior Boys' Singles - 2nd Round
Quentin Halys (FRA) v. Hyeon Chung (KOR)
2. Junior Girls' Singles - 2nd Round
Ipek Soylu (TUR) v. Chalena Scholl (USA)[10]
3. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Hyeon Chung (KOR) v. Deiton Baughman (USA)
Ku Keon Kang (KOR) Henrik Wiersholm (USA)
4. Junior Girls' Doubles - 1st Round
Krista Hardebeck (USA) v. Camilla Rosatello (ITA)
Anne-Liz Jeukeng (USA) Ipek Soylu (TUR)
Court 11 11:00 AM Start Time
1. Junior Girls' Singles - 2nd Round
Viktoriya Lushkova (UKR) v. Caroline Doyle (USA)
2. Junior Boys' Singles - 2nd Round
Borna Coric (CRO) v. Gianluigi Quinzi (ITA)[3]
3. Junior Girls' Doubles - 1st Round
Domenica Gonzalez (ECU) v. Francoise Abanda (CAN)[3]
Bernarda Pera (CRO) Sachia Vickery (USA)[3]
4. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Filip Peliwo (CAN)[1] v. Stefan Kozlov (USA)
Kaichi Uchida (JPN)[1] Spencer Papa (USA)
Court 12 11:00 AM Start Time
1. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Luke Bambridge (GBR) v. Kevin Kaczynski (GER)
Liam Broady (GBR) Or Ram-Harel (ISR)
2. Junior Girls' Singles - 2nd Round
Ellen Allgurin (SWE) v. Illka Csoreg (ROU)
3. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Gabriel Friedrich (BRA)[7] v. Filip Bergevi (SWE)
Thiago Monteiro (BRA)[7] Mikael Torpegaard (DEN)
4. Junior Girls' Doubles - 1st Round
Antonia Lottner (GER)[8] v. Dominika Paterova (CZE)
Kathinka Von Deichmann (LIE)[8] Laura Ucros (COL)
Court 13 11:00 AM Start Time
1. Junior Boys' Singles - 2nd Round
Maximilian Marterer (GER) v. Enzo Couacaud (FRA)
2. Junior Boys' Singles - 2nd Round
Christian Garin (CHI) v. Kaichi Uchida (JPN)[8]
3. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Enzo Couacaud (FRA) v. Nick Kyrgios (AUS)[6]
Quentin Halys (FRA) Jordan Thompson (AUS)[6]
4. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Shotaro Goto (JPN) v. Anton Desyatnik (RUS)
Sumit Nagal (IND) Karen Khachanov (RUS)
Court 14 11:00 AM Start Time
1. Junior Girls' Doubles - 1st Round
Veronika Kudermetova (RUS) v. Brooke Austin (USA)
Christina Makarova (USA) Jamie Loeb (USA)
2. Junior Girls' Singles - 2nd Round
Ana Konjuh (CRO)[13] v. Tornado Alicia Black (USA)
3. Junior Girls' Doubles - 1st Round
Elise Mertens (BEL)[5] v. Madrie Le Roux (RSA)
Katerina Siniakova (CZE)[5] Rasheeda Mcadoo (USA)
4. Junior Girls' Doubles - 1st Round
Erin Routliffe (CAN) v. Tornado Alicia Black (USA)
Carol Zhao (CAN) Nicole Frenkel (USA)
Court 17 1:00 PM Start Time
1. Men's Doubles - Quarterfinals
Alexander Peya (AUT)[15] v. Marcel Granollers (ESP)[6]
Bruno Soares (BRA)[15] Marc Lopez (ESP)[6]
2. Men's Doubles - Quarterfinals
Julian Knowle (AUT) v. Leander Paes (IND)[5]
Filip Polasek (SVK) Radek Stepanek (CZE)[5]
3. Mixed Doubles - Semifinals
Lucie Hradecka (CZE)[7] v. Ekaterina Makarova (RUS)
Frantisek Cermak (CZE)[7] Bruno Soares (BRA)
1. Women's Singles - Quarterfinals
Victoria Azarenka (BLR)[1] v. Samantha Stosur (AUS)[7]
2. Women's Singles - Quarterfinals
Maria Sharapova (RUS)[3] v. Marion Bartoli (FRA)[11]
3. Men's Singles - 4th Round
Stanislas Wawrinka (SUI)[18] v. Novak Djokovic (SRB)[2]
Arthur Ashe Stadium 7:00 PM Start Time
1. Men's Singles - 4th Round
Juan Martin Del Potro (ARG)[7] v. Andy Roddick (USA)[20]
2. Men's Doubles - Quarterfinals
Julien Benneteau (FRA) v. Bob Bryan (USA)[2]
Nicolas Mahut (FRA) Mike Bryan (USA)[2]
Louis Armstrong Stadium 12:00 PM Start Time
1. Men's Singles - 4th Round
Richard Gasquet (FRA)[13] v. David Ferrer (ESP)[4]
Not Before:2:00 PM
2. Men's Singles - 4th Round
Janko Tipsarevic (SRB)[8] v. Philipp Kohlschreiber (GER)[19]
Grandstand 11:00 AM Start Time
1. Women's Doubles - Quarterfinals
Julia Goerges (GER)[11] v. Sara Errani (ITA)[2]
Kveta Peschke (CZE)[11] Roberta Vinci (ITA)[2]
Not Before:1:00 PM
2. Men's Doubles - Quarterfinals
Aisam-Ul-Haq Qureshi (PAK)[9] v. Christian Harrison (USA)
Jean-Julien Rojer (NED)[9] Ryan Harrison (USA)
3. Women's Doubles - Quarterfinals
Nuria Llagostera Vives (ESP)[8] v. Maria Kirilenko (RUS)[4]
Maria Jose Martinez Sanchez (ESP)[8] Nadia Petrova (RUS)[4]
4. Mixed Doubles - Semifinals
Liezel Huber (USA)[1] v. Kveta Peschke (CZE)[4]
Max Mirnyi (BLR)[1] Marcin Matkowski (POL)[4]
Court 4 11:00 AM Start Time
1. Junior Girls' Singles - 2nd Round
Eugenie Bouchard (CAN)[3] v. Victoria Duval (USA)
2. Junior Boys' Singles - 2nd Round
Julien Cagnina (BEL)[16] v. Michael Mmoh (USA)
3. Junior Girls' Doubles - 1st Round
Ching-Wen Hsu (TPE) v. Samantha Crawford (USA)
Szabina Szlavikovics (HUN) Alexandra Kiick (USA)
Court 6 11:00 AM Start Time
1. Junior Girls' Singles - 2nd Round
Kyle S. McPhillips (USA) v. Antonia Lottner (GER)[4]
2. Junior Boys' Singles - 2nd Round
Daniel Masur (GER)[11] v. Harrison Adams (USA)
3. Junior Girls' Doubles - 1st Round
Barbara Haas (AUT) v. Jennifer Brady (USA)
Zuzanna Maciejewska (POL) Kyle S. McPhillips (USA)
4. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Luca Corinteli (USA) v. Maximilian Marterer (GER)[5]
Martin Redlicki (USA) Daniel Masur (GER)[5]
Court 7 11:00 AM Start Time
1. Junior Girls' Singles - 2nd Round
Valeria Patiuk (ISR) v. Kathinka Von Deichmann (LIE)
2. Junior Boys' Singles - 2nd Round
Yoshihito Nishioka (JPN) v. Joshua Ward Hibbert (GBR)[12]
3. Junior Girls' Doubles - 1st Round
Valeria Patiuk (ISR) v. Johnnise Renaud (USA)
Marcela Zacarias (MEX) Kimberly Yee (USA)
4. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Yoshihito Nishioka (JPN) v. Nikola Milojevic (SRB)[3]
Jorge Brian Panta Herreros (PER) Wayne Montgomery (RSA)[3]
Court 8 11:00 AM Start Time
1. Junior Girls' Singles - 2nd Round
Anna Danilina (KAZ)[9] v. Anne-Liz Jeukeng (USA)
2. Junior Boys' Singles - 2nd Round
Kimmer Coppejans (BEL)[1] v. Karen Khachanov (RUS)
3. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Temur Ismailov (UZB) v. Mitchell Krueger (USA)[2]
Markos Kalovelonis (GRE) Mackenzie McDonald (USA)[2]
4. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Julien Cagnina (BEL) v. Pedro Cachin (ARG)
Vasco Mensurado (POR) Jose Antonio Salazar Martin (ESP)
Court 10 11:00 AM Start Time
1. Junior Boys' Singles - 2nd Round
Quentin Halys (FRA) v. Hyeon Chung (KOR)
2. Junior Girls' Singles - 2nd Round
Ipek Soylu (TUR) v. Chalena Scholl (USA)[10]
3. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Hyeon Chung (KOR) v. Deiton Baughman (USA)
Ku Keon Kang (KOR) Henrik Wiersholm (USA)
4. Junior Girls' Doubles - 1st Round
Krista Hardebeck (USA) v. Camilla Rosatello (ITA)
Anne-Liz Jeukeng (USA) Ipek Soylu (TUR)
Court 11 11:00 AM Start Time
1. Junior Girls' Singles - 2nd Round
Viktoriya Lushkova (UKR) v. Caroline Doyle (USA)
2. Junior Boys' Singles - 2nd Round
Borna Coric (CRO) v. Gianluigi Quinzi (ITA)[3]
3. Junior Girls' Doubles - 1st Round
Domenica Gonzalez (ECU) v. Francoise Abanda (CAN)[3]
Bernarda Pera (CRO) Sachia Vickery (USA)[3]
4. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Filip Peliwo (CAN)[1] v. Stefan Kozlov (USA)
Kaichi Uchida (JPN)[1] Spencer Papa (USA)
Court 12 11:00 AM Start Time
1. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Luke Bambridge (GBR) v. Kevin Kaczynski (GER)
Liam Broady (GBR) Or Ram-Harel (ISR)
2. Junior Girls' Singles - 2nd Round
Ellen Allgurin (SWE) v. Illka Csoreg (ROU)
3. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Gabriel Friedrich (BRA)[7] v. Filip Bergevi (SWE)
Thiago Monteiro (BRA)[7] Mikael Torpegaard (DEN)
4. Junior Girls' Doubles - 1st Round
Antonia Lottner (GER)[8] v. Dominika Paterova (CZE)
Kathinka Von Deichmann (LIE)[8] Laura Ucros (COL)
Court 13 11:00 AM Start Time
1. Junior Boys' Singles - 2nd Round
Maximilian Marterer (GER) v. Enzo Couacaud (FRA)
2. Junior Boys' Singles - 2nd Round
Christian Garin (CHI) v. Kaichi Uchida (JPN)[8]
3. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Enzo Couacaud (FRA) v. Nick Kyrgios (AUS)[6]
Quentin Halys (FRA) Jordan Thompson (AUS)[6]
4. Junior Boys' Doubles - 1st Round
Shotaro Goto (JPN) v. Anton Desyatnik (RUS)
Sumit Nagal (IND) Karen Khachanov (RUS)
Court 14 11:00 AM Start Time
1. Junior Girls' Doubles - 1st Round
Veronika Kudermetova (RUS) v. Brooke Austin (USA)
Christina Makarova (USA) Jamie Loeb (USA)
2. Junior Girls' Singles - 2nd Round
Ana Konjuh (CRO)[13] v. Tornado Alicia Black (USA)
3. Junior Girls' Doubles - 1st Round
Elise Mertens (BEL)[5] v. Madrie Le Roux (RSA)
Katerina Siniakova (CZE)[5] Rasheeda Mcadoo (USA)
4. Junior Girls' Doubles - 1st Round
Erin Routliffe (CAN) v. Tornado Alicia Black (USA)
Carol Zhao (CAN) Nicole Frenkel (USA)
Court 17 1:00 PM Start Time
1. Men's Doubles - Quarterfinals
Alexander Peya (AUT)[15] v. Marcel Granollers (ESP)[6]
Bruno Soares (BRA)[15] Marc Lopez (ESP)[6]
2. Men's Doubles - Quarterfinals
Julian Knowle (AUT) v. Leander Paes (IND)[5]
Filip Polasek (SVK) Radek Stepanek (CZE)[5]
3. Mixed Doubles - Semifinals
Lucie Hradecka (CZE)[7] v. Ekaterina Makarova (RUS)
Frantisek Cermak (CZE)[7] Bruno Soares (BRA)