Post by TennisHack on Jul 23, 2005 23:30:46 GMT -5
Porsche Open
25-31 July 2005
Red Clay
Defending champions: Tomas Zib (CZE); Adam Chadaj/Stephane Robert (POL/FRA)
Main Draw Singles:
(1) Fabrice Santoro (FRA) vs (WC) Michal Przysiezny (POL)
Stefano Galvani (ITA) vs (Q) Slimane Saoudi (ALG)
Cristian Villagran (ARG) vs Daniel Gimeno-Traver (ESP)
Marc Lopez (ESP) vs (8) Adrian Garcia (CHI)
(3) Gilles Simon (FRA) vs Nicolas Devilder (FRA)
Juan-Pablo Guzman (ARG) vs Juan Antonio Marin (CRC)
(WC) Adam Chadaj (POL) vs (SE) Jan Minar (CZE)
(Q) Jedrzej Zarski (POL) vs (7) Julien Benneteau (FRA)
(5) Carlos Berlocq (ARG) vs (WC) Filip Urban (POL)
Pavel Snobel (CZE) vs Edouard Roger-Vasselin (FRA)
(Q) Krzysztof Kwinta (POL) vs Teimuraz Gabashvili (RUS)
Lukasz Kubot (POL) vs (4) Juan Pablo Brzezicki (ARG)
(6) Gilles Simon (FRA) vs (WC) Robert Godlewski (POL)
Tobias Summerer (GER) vs Leonardo Azzaro (ITA)
(SE) Jean-Christophe Faurel (FRA) vs Tomas Tenconi (ITA)
(Q) Jan Hajek (CZE) vs (2) Thierry Ascione (FRA)
Main Draw Doubles:
(1) Julien Benneteau/Edouard Roger-Vasselin (FRA/FRA) vs (WC) Maciej Dilaj/Dawid Olejniczak (POL/POL)
Jan Hajek/Jan Misik (CZE/CZE) vs Lukasz Kubot/Filip Urban (POL/POL)
(3) Fabrice Santoro/Gilles Simon (FRA/FRA) vs Adam Chadaj/Bartlomiej Dabrowski (POL/POL)
Carlos Berlocq/Cristian Villagran (ARG/ARG) vs (Q) QUALIFIER/QUALIFIER
Thierry Ascione/Nicolas Devilder (FRA/FRA) vs Jean-Christophe Faurel/Juan Antonio Marin (FRA/CRC)
(WC) Robert Godlewski/Przemyslaw Stec (POL/POL) vs (4) Leonardo Azzaro/Stefano Galvani (ITA/ITA)
Teimuraz Gabashvili/Jan Minar (RUS/CZE) vs Bart Beks/Martijn van Haasteren (NED/NED)
(WC) Kacper Owsian/Michal Walkow (POL/POL) vs (2) Adrian Garcia/Tomas Tenconi (CHI/ITA)
25-31 July 2005
Red Clay
Defending champions: Tomas Zib (CZE); Adam Chadaj/Stephane Robert (POL/FRA)
Main Draw Singles:
(1) Fabrice Santoro (FRA) vs (WC) Michal Przysiezny (POL)
Stefano Galvani (ITA) vs (Q) Slimane Saoudi (ALG)
Cristian Villagran (ARG) vs Daniel Gimeno-Traver (ESP)
Marc Lopez (ESP) vs (8) Adrian Garcia (CHI)
(3) Gilles Simon (FRA) vs Nicolas Devilder (FRA)
Juan-Pablo Guzman (ARG) vs Juan Antonio Marin (CRC)
(WC) Adam Chadaj (POL) vs (SE) Jan Minar (CZE)
(Q) Jedrzej Zarski (POL) vs (7) Julien Benneteau (FRA)
(5) Carlos Berlocq (ARG) vs (WC) Filip Urban (POL)
Pavel Snobel (CZE) vs Edouard Roger-Vasselin (FRA)
(Q) Krzysztof Kwinta (POL) vs Teimuraz Gabashvili (RUS)
Lukasz Kubot (POL) vs (4) Juan Pablo Brzezicki (ARG)
(6) Gilles Simon (FRA) vs (WC) Robert Godlewski (POL)
Tobias Summerer (GER) vs Leonardo Azzaro (ITA)
(SE) Jean-Christophe Faurel (FRA) vs Tomas Tenconi (ITA)
(Q) Jan Hajek (CZE) vs (2) Thierry Ascione (FRA)
Main Draw Doubles:
(1) Julien Benneteau/Edouard Roger-Vasselin (FRA/FRA) vs (WC) Maciej Dilaj/Dawid Olejniczak (POL/POL)
Jan Hajek/Jan Misik (CZE/CZE) vs Lukasz Kubot/Filip Urban (POL/POL)
(3) Fabrice Santoro/Gilles Simon (FRA/FRA) vs Adam Chadaj/Bartlomiej Dabrowski (POL/POL)
Carlos Berlocq/Cristian Villagran (ARG/ARG) vs (Q) QUALIFIER/QUALIFIER
Thierry Ascione/Nicolas Devilder (FRA/FRA) vs Jean-Christophe Faurel/Juan Antonio Marin (FRA/CRC)
(WC) Robert Godlewski/Przemyslaw Stec (POL/POL) vs (4) Leonardo Azzaro/Stefano Galvani (ITA/ITA)
Teimuraz Gabashvili/Jan Minar (RUS/CZE) vs Bart Beks/Martijn van Haasteren (NED/NED)
(WC) Kacper Owsian/Michal Walkow (POL/POL) vs (2) Adrian Garcia/Tomas Tenconi (CHI/ITA)