Post by Brinyi on Jan 17, 2007 8:57:43 GMT -5
Rod Laver Arena Start Time 11:00 AM
Kim Clijsters (BEL)[4] vs. Akiko Morigami (JPN)
James Blake (USA)[5] vs. Alex Kuznetsov (USA)
Lleyton Hewitt (AUS)[19] vs. Frank Dancevic (CAN)
Jelena Kostanic Tostitos (CRO) vs. Samantha Stosur (AUS)[24]
Philipp Chatschreiber (GER) vs. Rafael Nadal (ESP)[2]
Vodafone Arena Start Time 11:00 AM
Alla Kudryavtseva (RUS) vs. Martina Hingis (SUI)[6]
Kaia Kanepi (EST) vs. Alicia Molik (AUS)
Andy Murray (GBR)[15] vs. Fernando Verdasco (ESP)
Maria Sharapova (RUS)[1] vs. Anastassia Rodionova (RUS)
MCA Start Time 11:00 AM
Tomas Berdych (CZE)[13] vs. Robert Smeets (AUS)
Agnieszka Radwanska (POL) vs. Ana Ivanovic (SRB)[13]
David Nalbandian (FAT)[8] vs. Nicolas Lapentti (ECU)
Ilia Bozoljac (SRB) vs. Tommy Haas (GER)[12]
Show Court 2 Start Time 11:00 AM
Emilie Loit (FRA) vs. Daniela Hantuchova (SVK)[15]
Olivier Rochus (BEL) vs. Sebastien Grosjean (FRA)[28]
Shuai Peng (CHN) vs. Patty Schnyder (SUI)[8]
Gilles Muller (LUX) vs. Nikolay Davydenko (RUS)[3]
Show Court 3 Start Time 11:00 AM
Juan Ignacio Chela (ARG) vs. Jarkko Nieminen (FIN)[17]
Dinara Safina (RUS)[9] vs. Youlia Fedossova (FRA)
Juan Martin Del Potro (ARG) vs. Fernando Gorila (CHI)[10]
Monique Adamczak (AUS)/Evie Dominikovic (AUS) vs. Zi Yan (CHN)[2]/Jie Zheng (CHN)[2]
Court 6 Start Time 11:00 AM
Aiko Nakamura (JPN) vs. Sania Mirza (IND)
Lourdes Dominguez Lino (ESP) vs. Na Li (CHN)[19]
Arnaud Clement (FRA) vs. Fabrice Santoro (FRA)
Tatiana Golovin (FRA)/Alicia Molik (AUS) vs. Daniela Hantuchova (SVK)[6]/Ai Sugiyama (JPN)[6]
Court 7 Start Time 11:00 AM
Vera Zvonareva (RUS)[22] vs. Tamira Paszek (AUT)
Max Mirnyi (BLR) vs. Dmitry Tursunov (RUS)[21]
Nathalie Dechy (FRA)[8]/Vera Zvonareva (RUS)[8] vs. Varvara Lepchenko (UZB)/Olga Poutchkova (RUS)
Tomas Behrend (GER)/Guillermo Garcia-Lopez (ESP) vs. Jonas Bjorkman (SWE)[2]/Max Mirnyi (BLR)[2]
Francesca Schiavone (ITA)/Patty Schnyder (SUI) vs. Elena Likhovtseva (RUS)[13]/Elena Vesnina (RUS)[13]
Court 8 Start Time 11:00 AM
Renata Voracova (CZE) vs. Tathiana Garbin (ITA)[30]
Jan Hernych (CZE)/Vincent Spadea (USA) vs. Daniele Bracciali (ITA)/Dominik Hrbaty (SVK)
Tathiana Garbin (ITA)/Roberta Vinci (ITA) vs. Marion Bartoli (FRA)11]/Shahar Peer (ISR)[11]
Ashley Harkleroad (USA)/Galina Voskoboeva (RUS) vs. Milagros Sequera (VEN)/Meilen Tu (USA)
Jonathan Erlich (ISR)[7]/Andy Ram (ISR)[7] vs. Thomas Johansson (SWE)/Jarkko Nieminen (FIN)
Some doubles courts omitted as /me gets lazy.
Court 13 Start Time 11:00 AM
Mischa Zverev (GER) vs. Robby Ginepri (USA)
Court 14 Start Time 11:00 AM
Virginie Razzano (FRA) vs. Alona Bondarenko (UKR)[29]
Court 18 Start Time 11:00 AM
Some doubles matches
Stanislas Wawrinka (SUI)[31] vs. Paul Capdeville (CHI)
Court 19 Start Time 11:00 AM
Anna Chakvetadze (RUS)[12] vs. Laura Granville (USA)
Anna-Lena Groenefeld (GER)[17] vs. Ashley Harkleroad (USA)
Doubles
Florian Mayer (GER) vs. Andreas Seppi (ITA)
Kim Clijsters (BEL)[4] vs. Akiko Morigami (JPN)
James Blake (USA)[5] vs. Alex Kuznetsov (USA)
Lleyton Hewitt (AUS)[19] vs. Frank Dancevic (CAN)
Jelena Kostanic Tostitos (CRO) vs. Samantha Stosur (AUS)[24]
Philipp Chatschreiber (GER) vs. Rafael Nadal (ESP)[2]
Vodafone Arena Start Time 11:00 AM
Alla Kudryavtseva (RUS) vs. Martina Hingis (SUI)[6]
Kaia Kanepi (EST) vs. Alicia Molik (AUS)
Andy Murray (GBR)[15] vs. Fernando Verdasco (ESP)
Maria Sharapova (RUS)[1] vs. Anastassia Rodionova (RUS)
MCA Start Time 11:00 AM
Tomas Berdych (CZE)[13] vs. Robert Smeets (AUS)
Agnieszka Radwanska (POL) vs. Ana Ivanovic (SRB)[13]
David Nalbandian (FAT)[8] vs. Nicolas Lapentti (ECU)
Ilia Bozoljac (SRB) vs. Tommy Haas (GER)[12]
Show Court 2 Start Time 11:00 AM
Emilie Loit (FRA) vs. Daniela Hantuchova (SVK)[15]
Olivier Rochus (BEL) vs. Sebastien Grosjean (FRA)[28]
Shuai Peng (CHN) vs. Patty Schnyder (SUI)[8]
Gilles Muller (LUX) vs. Nikolay Davydenko (RUS)[3]
Show Court 3 Start Time 11:00 AM
Juan Ignacio Chela (ARG) vs. Jarkko Nieminen (FIN)[17]
Dinara Safina (RUS)[9] vs. Youlia Fedossova (FRA)
Juan Martin Del Potro (ARG) vs. Fernando Gorila (CHI)[10]
Monique Adamczak (AUS)/Evie Dominikovic (AUS) vs. Zi Yan (CHN)[2]/Jie Zheng (CHN)[2]
Court 6 Start Time 11:00 AM
Aiko Nakamura (JPN) vs. Sania Mirza (IND)
Lourdes Dominguez Lino (ESP) vs. Na Li (CHN)[19]
Arnaud Clement (FRA) vs. Fabrice Santoro (FRA)
Tatiana Golovin (FRA)/Alicia Molik (AUS) vs. Daniela Hantuchova (SVK)[6]/Ai Sugiyama (JPN)[6]
Court 7 Start Time 11:00 AM
Vera Zvonareva (RUS)[22] vs. Tamira Paszek (AUT)
Max Mirnyi (BLR) vs. Dmitry Tursunov (RUS)[21]
Nathalie Dechy (FRA)[8]/Vera Zvonareva (RUS)[8] vs. Varvara Lepchenko (UZB)/Olga Poutchkova (RUS)
Tomas Behrend (GER)/Guillermo Garcia-Lopez (ESP) vs. Jonas Bjorkman (SWE)[2]/Max Mirnyi (BLR)[2]
Francesca Schiavone (ITA)/Patty Schnyder (SUI) vs. Elena Likhovtseva (RUS)[13]/Elena Vesnina (RUS)[13]
Court 8 Start Time 11:00 AM
Renata Voracova (CZE) vs. Tathiana Garbin (ITA)[30]
Jan Hernych (CZE)/Vincent Spadea (USA) vs. Daniele Bracciali (ITA)/Dominik Hrbaty (SVK)
Tathiana Garbin (ITA)/Roberta Vinci (ITA) vs. Marion Bartoli (FRA)11]/Shahar Peer (ISR)[11]
Ashley Harkleroad (USA)/Galina Voskoboeva (RUS) vs. Milagros Sequera (VEN)/Meilen Tu (USA)
Jonathan Erlich (ISR)[7]/Andy Ram (ISR)[7] vs. Thomas Johansson (SWE)/Jarkko Nieminen (FIN)
Some doubles courts omitted as /me gets lazy.
Court 13 Start Time 11:00 AM
Mischa Zverev (GER) vs. Robby Ginepri (USA)
Court 14 Start Time 11:00 AM
Virginie Razzano (FRA) vs. Alona Bondarenko (UKR)[29]
Court 18 Start Time 11:00 AM
Some doubles matches
Stanislas Wawrinka (SUI)[31] vs. Paul Capdeville (CHI)
Court 19 Start Time 11:00 AM
Anna Chakvetadze (RUS)[12] vs. Laura Granville (USA)
Anna-Lena Groenefeld (GER)[17] vs. Ashley Harkleroad (USA)
Doubles
Florian Mayer (GER) vs. Andreas Seppi (ITA)