Post by Wagasi on Jun 19, 2011 17:16:18 GMT -5
Hoofdvelden 13:00
Rafael Nadal (ESP)[1] v. Michael Russell (USA)
Francesca Schiavone (ITA)[6] v. Jelena Dokic (AUS)
Andy Murray (GBR)[4] v. Daniel Gimeno-Traver (ESP)
No. 1 Court 13:00
Alison Riske (USA) v. Vera Zvonareva (RUS)[2]
Filippo Volandri (ITA) v. Tomas Berdych (CZE)[6]
Andreas Beck (GER) v. Andy Roddick (USA)[8]
No. 2 Court 12:00
Akgul Amanmuradova (UZB) v. Venus Williams (USA)[23]
Gael Monfils (FRA)[9] v. Matthias Bachinger (GER)
Magdalena Rybarikova (SVK) v. Victoria Azarenka (BLR)[4]
Radek Stepanek (CZE) v. Fernando Verdasco (ESP)[21]
No. 3 Court 12:00
Katie O'Brien (GBR) v. Kimiko Date-Krumm (JPN)
Potito Starace (ITA) v. Stanislas Wawrinka (SUI)[14]
Ivan Ljubicic (CRO) v. Marin Cilic (CRO)[27]
Jelena Jankovic (SRB)[15] v. Maria Jose Martinez Sanchez (ESP)
Court 4 12:00
Feliciano Lopez (ESP) v. Michael Berrer (GER)
Edouard Roger-Vasselin (FRA) v. Gilles Simon (FRA)[15]
Anastasia Pavlyuchenkova (RUS)[14] v. Lesia Tsurenko (UKR)
Court 5 12:00 Start Time
Pablo Andujar (ESP) v. Ryan Sweeting (USA)
Kateryna Bondarenko (UKR) v. Alize Cornet (FRA)
Barbora Zahlavova Strycova (CZE) v. Aleksandra Wozniak (CAN)
Irina Falconi (USA) v. Stephanie Dubois (CAN)
Court 6 12:00
Grega Zemlja (SLO) v. Lukas Lacko (SVK)
Tobias Kamke (GER) v. Blaz Kavcic (SLO)
Rebecca Marino (CAN) v. Patricia Mayr-Achleitner (AUT)
Court 7 12:00
Elena Vesnina (RUS) v. Laura Pous-Tio (ESP)
Ruben Bemelmans (BEL) v. Julien Benneteau (FRA)
Sandra Zahlavova (CZE) v. Iveta Benesova (CZE)
Kai-Chen Chang (TPE) v. Marina Erakovic (NZL)
Court 8 12:00
Shahar Peer (ISR)[22] v. Ksenia Pervak (RUS)
Frederico Gil (POR) v. Dudi Sela (ISR)
Olivier Rochus (BEL) v. Kenny De Schepper (FRA)
Court 9 12:00
Anastasia Pivovarova (RUS) v. Anna Tatishvili (GEO)
Igor Kunitsyn (RUS) v. Igor Sijsling (NED)
Jaroslav Pospisil (CZE) v. Victor Hanescu (ROU)
Court 10 12:00
Sorana Cirstea (ROU) v. Pauline Parmentier (FRA)
Martin Fischer (AUT) v. Simone Bolelli (ITA)
Monica Niculescu (FSG) v. Sybille Bammer (MOM)
Court 12 12:00
Mardy Fish (USA)[10] v. Marcel Granollers (ESP)
Shuai Zhang (CHN) v. Svetlana Kuznetsova (RUS)[12]
Ivo Karlovic (CRO) v. Janko Tipsarevic (SRB)[23] Balkan special
Naomi Broady (GBR) v. Anne Keothavong (GBR)
Court 14 12:00
Fabio Fognini (FAB) v. Milos Raonic (WOW)[31]
Christina McHale (USA) v. Ekaterina Makarova (RUS)[28]
Sergiy Stakhovsky (UKR) v. Daniel Cox (GBR)
Vera Dushevina (RUS) v. Roberta Vinci (ITA)[29]
Court 15 12:00
Philipp Kohlschreiber (GER) v. Denis Istomin (UZB)
Sara Errani (ITA) v. Kaia Kanepi (EST)[17]
Arnaud Clement (FRA) v. Lukasz Kubot (POL)
Court 16 12:00
Thomaz Bellucci (BRA)[30] v. Rainer Schuettler (GER)
Juan Ignacio Chela (ARG)[25] v. Marinko Matosevic (AUS)
Vania King (USA) v. Petra Martic (CRO)
Court 17 12:00
Donald Young (USA) v. Alex Bogomolov Jr (USA)
Ayumi Morita (JPN) v. Tamira Paszek (AUT)
Vesna Dolonts (RUS) v. Nadia Petrova (RUS)
Daniela Hantuchova (SVK)[25] v. Vitalia Diatchenko (RUS)
Court 18 12:00
Yanina Wickmayer (BEL)[19] v. Varvara Lepchenko (USA)
Richard Gasquet (FRA)[17] v. Santiago Giraldo (COL)
Juan Martin Del Potro (ARG)[24] v. Flavio Cipolla (ITA)
Stephanie Foretz Gacon (FRA) v. Andrea Petkovic (GER)[11]
Court 19 12:00
Gilles Muller (LUX) v. Tommy Haas (GER)
Jill Craybas (USA) v. Alexandra Dulgheru (ROU)
Robin Haase (NED) v. Pere Riba (ESP)
Extra:
Petra Kvitova (CZE)[8] v. Alexa Glatch (USA)
Tsvetana Pironkova (BUL)[32] v. Camila Giorgi (ITA)
Rafael Nadal (ESP)[1] v. Michael Russell (USA)
Francesca Schiavone (ITA)[6] v. Jelena Dokic (AUS)
Andy Murray (GBR)[4] v. Daniel Gimeno-Traver (ESP)
No. 1 Court 13:00
Alison Riske (USA) v. Vera Zvonareva (RUS)[2]
Filippo Volandri (ITA) v. Tomas Berdych (CZE)[6]
Andreas Beck (GER) v. Andy Roddick (USA)[8]
No. 2 Court 12:00
Akgul Amanmuradova (UZB) v. Venus Williams (USA)[23]
Gael Monfils (FRA)[9] v. Matthias Bachinger (GER)
Magdalena Rybarikova (SVK) v. Victoria Azarenka (BLR)[4]
Radek Stepanek (CZE) v. Fernando Verdasco (ESP)[21]
No. 3 Court 12:00
Katie O'Brien (GBR) v. Kimiko Date-Krumm (JPN)
Potito Starace (ITA) v. Stanislas Wawrinka (SUI)[14]
Ivan Ljubicic (CRO) v. Marin Cilic (CRO)[27]
Jelena Jankovic (SRB)[15] v. Maria Jose Martinez Sanchez (ESP)
Court 4 12:00
Feliciano Lopez (ESP) v. Michael Berrer (GER)
Edouard Roger-Vasselin (FRA) v. Gilles Simon (FRA)[15]
Anastasia Pavlyuchenkova (RUS)[14] v. Lesia Tsurenko (UKR)
Court 5 12:00 Start Time
Pablo Andujar (ESP) v. Ryan Sweeting (USA)
Kateryna Bondarenko (UKR) v. Alize Cornet (FRA)
Barbora Zahlavova Strycova (CZE) v. Aleksandra Wozniak (CAN)
Irina Falconi (USA) v. Stephanie Dubois (CAN)
Court 6 12:00
Grega Zemlja (SLO) v. Lukas Lacko (SVK)
Tobias Kamke (GER) v. Blaz Kavcic (SLO)
Rebecca Marino (CAN) v. Patricia Mayr-Achleitner (AUT)
Court 7 12:00
Elena Vesnina (RUS) v. Laura Pous-Tio (ESP)
Ruben Bemelmans (BEL) v. Julien Benneteau (FRA)
Sandra Zahlavova (CZE) v. Iveta Benesova (CZE)
Kai-Chen Chang (TPE) v. Marina Erakovic (NZL)
Court 8 12:00
Shahar Peer (ISR)[22] v. Ksenia Pervak (RUS)
Frederico Gil (POR) v. Dudi Sela (ISR)
Olivier Rochus (BEL) v. Kenny De Schepper (FRA)
Court 9 12:00
Anastasia Pivovarova (RUS) v. Anna Tatishvili (GEO)
Igor Kunitsyn (RUS) v. Igor Sijsling (NED)
Jaroslav Pospisil (CZE) v. Victor Hanescu (ROU)
Court 10 12:00
Sorana Cirstea (ROU) v. Pauline Parmentier (FRA)
Martin Fischer (AUT) v. Simone Bolelli (ITA)
Monica Niculescu (FSG) v. Sybille Bammer (MOM)
Court 12 12:00
Mardy Fish (USA)[10] v. Marcel Granollers (ESP)
Shuai Zhang (CHN) v. Svetlana Kuznetsova (RUS)[12]
Ivo Karlovic (CRO) v. Janko Tipsarevic (SRB)[23] Balkan special
Naomi Broady (GBR) v. Anne Keothavong (GBR)
Court 14 12:00
Fabio Fognini (FAB) v. Milos Raonic (WOW)[31]
Christina McHale (USA) v. Ekaterina Makarova (RUS)[28]
Sergiy Stakhovsky (UKR) v. Daniel Cox (GBR)
Vera Dushevina (RUS) v. Roberta Vinci (ITA)[29]
Court 15 12:00
Philipp Kohlschreiber (GER) v. Denis Istomin (UZB)
Sara Errani (ITA) v. Kaia Kanepi (EST)[17]
Arnaud Clement (FRA) v. Lukasz Kubot (POL)
Court 16 12:00
Thomaz Bellucci (BRA)[30] v. Rainer Schuettler (GER)
Juan Ignacio Chela (ARG)[25] v. Marinko Matosevic (AUS)
Vania King (USA) v. Petra Martic (CRO)
Court 17 12:00
Donald Young (USA) v. Alex Bogomolov Jr (USA)
Ayumi Morita (JPN) v. Tamira Paszek (AUT)
Vesna Dolonts (RUS) v. Nadia Petrova (RUS)
Daniela Hantuchova (SVK)[25] v. Vitalia Diatchenko (RUS)
Court 18 12:00
Yanina Wickmayer (BEL)[19] v. Varvara Lepchenko (USA)
Richard Gasquet (FRA)[17] v. Santiago Giraldo (COL)
Juan Martin Del Potro (ARG)[24] v. Flavio Cipolla (ITA)
Stephanie Foretz Gacon (FRA) v. Andrea Petkovic (GER)[11]
Court 19 12:00
Gilles Muller (LUX) v. Tommy Haas (GER)
Jill Craybas (USA) v. Alexandra Dulgheru (ROU)
Robin Haase (NED) v. Pere Riba (ESP)
Extra:
Petra Kvitova (CZE)[8] v. Alexa Glatch (USA)
Tsvetana Pironkova (BUL)[32] v. Camila Giorgi (ITA)