Post by Brinyi on Jan 15, 2007 11:35:14 GMT -5
Rod Laver Arena Start Time 11:00 AM
Maria Sharapova (RUS)[1] vs. Camille Pin (FRA)
Robert Kendrick (USA) vs. Rafael Nadal (ESP)[2]
Kim Clijsters (BEL)[4] vs. Vasilisa Bardina (RUS)
Yung-Jan Chan (TPE) vs. Alicia Molik (AUS)
Lleyton Hewitt (AUS)[19] vs. Spanky Russell (USA)
Vodafone Arena Start Time 11:00 AM
Vania King (USA) vs. Ana Ivanovic (SRB)[13]
Chris Guccione (AUS) vs. Olivier Rochus (BEL)
Nathalie Dechy (FRA) vs. Martina Hingis (SUI)[6]
James Blake (USA)[5] vs. Carlosh Moya (ESP)
MCA Start Time 11:00 AM
David Nalbandian (ARG)[8] vs. Janko Tipsarevic (SRB)
Klara Zakopalova (CZE) vs. Samantha Stosur (AUS)[24]
Peter Luczak (AUS) vs. Alex Kuznetsov (USA)
Andy Murray (GBR)[15] vs. Alberto Martin (ESP)
Show Court 2 Start Time 11:00 AM
Tomas Berdych (CZE)[13] vs. Lee! Hyung! Taik! (KOR)
Nicole Pratt (AUS) vs. Virginie Razzano (FRA)
Albert Montanes (ESP) vs. Tommy Haas (GER)[12]
Madison Brengle (USA) vs. Patty Schnyder (SUI)[8]
Show Court 3 Start Time 11:00 AM
Olga Savchuk (UKR) vs. Sania Mirza (IND)
Sergio Roitman (ARG) vs. Nikolay Davydenko (RUS)[3]
Xavier Malisse (BEL)[29] vs. Arnaud Clement (FRA)
Dinara Safina (RUS)[9] vs. Ekaterina Bychkova (RUS)
Court 6 Start Time 11:00 AM
Christophe Rochus (BEL) vs. Sebastien Grosjean (FRA)[28]
Eleni Daniilidou (GRE)[32] vs. Aiko Nakamura (JPN)
Evgeny Korolev (RUS) vs. Fernando Gonzalez (CHI)[10]
Alize Cornet (FRA) vs. Daniela Hantuchova (SVK)[15]
Court 7 Start Time 11:00 AM
Lukas Lacko (SVK) vs. Robert Smeets (AUS)
Sophie Ferguson (AUS) vs. Jelena Kostanic Tosic (CRO)
Alexander Waske (GER) vs. Dmitry Tursunov (RUS)[21]
Vera Zvonareva (RUS)[22] vs. Tzipora Obziler (ISR)
Court 8 Start Time 11:00 AM
Juan Ignacio Chela (ARG) vs. Potito Starace (ITA)
Renata Voracova (CZE) vs. Meghann Shaughnessy (USA)
Max Mirnyi (BLR) vs. Lucho Horna (PER)
Andreja Klepac (SLO) vs. Shuai Peng (CHN)
Court 10 Start Time 11:00 AM
Mischa Zverev (GER) vs. Michael Berrer (GER)
Alla Kudryavtseva (RUS) vs. Emma Laine (FIN)
Youlia Fedossova (FRA) vs. Catalina Castano (COL)
Frank Dancevic (CAN) vs. Victor Hanescu (ROM)
Court 11 Start Time 11:00 AM
Yulia Beygelzimer (UKR) vs. Laura Granville (USA)
Kristof Vliegen (BEL) vs. Philipp Kohlschreiber (GER)
Ahsha Rolle (USA) vs. Lourdes Dominguez Lino (ESP)
Fernando Verdasco (ESP) vs. Paul-Henri Mathieu (FRA)
Court 13 Start Time 11:00 AM
Anna Chakvetadze (RUS)[12] vs. Sybille Bammer (AUT)
Paul Goldstein (USA) vs. Jarkko Nieminen (FIN)[17]
Anna-Lena Groenefeld (GER)[17] vs. Sandra Zahlavova (CZE)
Robin Soderling (SWE)[23] vs. Florian Mayer (GER)
Court 14 Start Time 11:00 AM
Robby Ginepri (USA) vs. Nicolas Almagro (ESP)[32]
Ashley Harkleroad (USA) vs. Meng Yuan (CHN)
Andreas Seppi (ITA) vs. Bobby Reynolds (USA)
Tamira Paszek (AUT) vs. Severine Bremond (FRA)
Court 15 Start Time 11:00 AM
Julien Benneteau (FRA) vs. Paul Capdeville (CHI)
Varvara Lepchenko (UZB) vs. Agnieszka Radwanska (POL)
Emilie Loit (FRA) vs. Aravane Rezai (FRA)
Court 18 Start Time 11:00 AM
Stanislas Wawrinka (SUI)[31] vs. Kevin Kim (USA)
Emmanuelle Gagliardi (SUI) vs. Tathiana Garbin (ITA)[30]
Fabrice Santoro (FRA) vs. Igor Kunitsyn (RUS)
Flavia Pennetta (ITA)[28] vs. Kaia Kanepi (EST)
Court 19 Start Time 11:00 AM
Alan Mackin (GBR) vs. Nicolas Lapentti (ECU)
Stephanie Cohen-Aloro (FRA) vs. Alona Bondarenko (UKR)[29]
Juan Martin Del Potro (ARG) vs. Alessio Di Mauro (ITA)
Elena Bovina (RUS) vs. Na Li (CHN)[19]
Court 21 Start Time 11:00 AM
Roberta Vinci (ITA) vs. Anastassia Rodionova (RUS)
Gilles Muller (EVILUX) vs. Gaston Gaudio (ARG)
Akiko Morigami (JPN) vs. Tsvetana Pironkova (BUL)
Marin Cilic (CRO) vs. Ilia Bozoljac (SRB)
Maria Sharapova (RUS)[1] vs. Camille Pin (FRA)
Robert Kendrick (USA) vs. Rafael Nadal (ESP)[2]
Kim Clijsters (BEL)[4] vs. Vasilisa Bardina (RUS)
Yung-Jan Chan (TPE) vs. Alicia Molik (AUS)
Lleyton Hewitt (AUS)[19] vs. Spanky Russell (USA)
Vodafone Arena Start Time 11:00 AM
Vania King (USA) vs. Ana Ivanovic (SRB)[13]
Chris Guccione (AUS) vs. Olivier Rochus (BEL)
Nathalie Dechy (FRA) vs. Martina Hingis (SUI)[6]
James Blake (USA)[5] vs. Carlosh Moya (ESP)
MCA Start Time 11:00 AM
David Nalbandian (ARG)[8] vs. Janko Tipsarevic (SRB)
Klara Zakopalova (CZE) vs. Samantha Stosur (AUS)[24]
Peter Luczak (AUS) vs. Alex Kuznetsov (USA)
Andy Murray (GBR)[15] vs. Alberto Martin (ESP)
Show Court 2 Start Time 11:00 AM
Tomas Berdych (CZE)[13] vs. Lee! Hyung! Taik! (KOR)
Nicole Pratt (AUS) vs. Virginie Razzano (FRA)
Albert Montanes (ESP) vs. Tommy Haas (GER)[12]
Madison Brengle (USA) vs. Patty Schnyder (SUI)[8]
Show Court 3 Start Time 11:00 AM
Olga Savchuk (UKR) vs. Sania Mirza (IND)
Sergio Roitman (ARG) vs. Nikolay Davydenko (RUS)[3]
Xavier Malisse (BEL)[29] vs. Arnaud Clement (FRA)
Dinara Safina (RUS)[9] vs. Ekaterina Bychkova (RUS)
Court 6 Start Time 11:00 AM
Christophe Rochus (BEL) vs. Sebastien Grosjean (FRA)[28]
Eleni Daniilidou (GRE)[32] vs. Aiko Nakamura (JPN)
Evgeny Korolev (RUS) vs. Fernando Gonzalez (CHI)[10]
Alize Cornet (FRA) vs. Daniela Hantuchova (SVK)[15]
Court 7 Start Time 11:00 AM
Lukas Lacko (SVK) vs. Robert Smeets (AUS)
Sophie Ferguson (AUS) vs. Jelena Kostanic Tosic (CRO)
Alexander Waske (GER) vs. Dmitry Tursunov (RUS)[21]
Vera Zvonareva (RUS)[22] vs. Tzipora Obziler (ISR)
Court 8 Start Time 11:00 AM
Juan Ignacio Chela (ARG) vs. Potito Starace (ITA)
Renata Voracova (CZE) vs. Meghann Shaughnessy (USA)
Max Mirnyi (BLR) vs. Lucho Horna (PER)
Andreja Klepac (SLO) vs. Shuai Peng (CHN)
Court 10 Start Time 11:00 AM
Mischa Zverev (GER) vs. Michael Berrer (GER)
Alla Kudryavtseva (RUS) vs. Emma Laine (FIN)
Youlia Fedossova (FRA) vs. Catalina Castano (COL)
Frank Dancevic (CAN) vs. Victor Hanescu (ROM)
Court 11 Start Time 11:00 AM
Yulia Beygelzimer (UKR) vs. Laura Granville (USA)
Kristof Vliegen (BEL) vs. Philipp Kohlschreiber (GER)
Ahsha Rolle (USA) vs. Lourdes Dominguez Lino (ESP)
Fernando Verdasco (ESP) vs. Paul-Henri Mathieu (FRA)
Court 13 Start Time 11:00 AM
Anna Chakvetadze (RUS)[12] vs. Sybille Bammer (AUT)
Paul Goldstein (USA) vs. Jarkko Nieminen (FIN)[17]
Anna-Lena Groenefeld (GER)[17] vs. Sandra Zahlavova (CZE)
Robin Soderling (SWE)[23] vs. Florian Mayer (GER)
Court 14 Start Time 11:00 AM
Robby Ginepri (USA) vs. Nicolas Almagro (ESP)[32]
Ashley Harkleroad (USA) vs. Meng Yuan (CHN)
Andreas Seppi (ITA) vs. Bobby Reynolds (USA)
Tamira Paszek (AUT) vs. Severine Bremond (FRA)
Court 15 Start Time 11:00 AM
Julien Benneteau (FRA) vs. Paul Capdeville (CHI)
Varvara Lepchenko (UZB) vs. Agnieszka Radwanska (POL)
Emilie Loit (FRA) vs. Aravane Rezai (FRA)
Court 18 Start Time 11:00 AM
Stanislas Wawrinka (SUI)[31] vs. Kevin Kim (USA)
Emmanuelle Gagliardi (SUI) vs. Tathiana Garbin (ITA)[30]
Fabrice Santoro (FRA) vs. Igor Kunitsyn (RUS)
Flavia Pennetta (ITA)[28] vs. Kaia Kanepi (EST)
Court 19 Start Time 11:00 AM
Alan Mackin (GBR) vs. Nicolas Lapentti (ECU)
Stephanie Cohen-Aloro (FRA) vs. Alona Bondarenko (UKR)[29]
Juan Martin Del Potro (ARG) vs. Alessio Di Mauro (ITA)
Elena Bovina (RUS) vs. Na Li (CHN)[19]
Court 21 Start Time 11:00 AM
Roberta Vinci (ITA) vs. Anastassia Rodionova (RUS)
Gilles Muller (EVILUX) vs. Gaston Gaudio (ARG)
Akiko Morigami (JPN) vs. Tsvetana Pironkova (BUL)
Marin Cilic (CRO) vs. Ilia Bozoljac (SRB)