Post by Maeby Fünke on Aug 27, 2007 5:58:47 GMT -5
ARTHUR ASHE STADIUM 11:00 AM
Jelena Jankovic (SRB)[3] v. Jarmila Gajdosova (SVK)
Justine Henin (BEL)[1] v. Julia Goerges (GER)
Roger Federer (SUI)[1] v. Scoville Jenkins (USA)
ARTHUR ASHE STADIUM 7:00 PM
Venus Williams (USA)[12] v. Kira Nagy (HUN)
Angelique Kerber (GER) v. Serena Williams (USA)[8]
LOUIS ARMSTRONG STADIUM 11:00 AM
Max Mirnyi (BLR) v. Marcos Baghdatis (CYP)[18]
John Isner (USA) v. Jarkko Nieminen (FIN)[26]
Aiko Nakamura (JPN) v. Ana Ivanovic (SRB)[5]
Tatiana Golovin (FRA)[17]v. Ahsha Rolle (USA)
Grandstand 11:00 AM
Nikolay Davydenko (RUS)[4]v. Jesse Levine (USA)
Marion Bartoli (FRA)[10]v. Alexa Glatch (USA)
Andy Murray (GBR)[19] v. Pablo Cuevas (URU)
Nicolas Kiefer (GER) v. Vincent Spadea (USA)
Court 4 4:00 PM
Alex Kuznetsov (USA)v. Nicolas Almagro (ESP)[28]
Ioana Raluca Olaru (ROU) v. Ashley Harkleroad (USA)
Court 6 11:00 AM
Catalina Castano (COL) v. Dinara Safina (RUS)[15]
Tomas Berdych (CZE)[9]v. Marc Gicquel (FRA)
Paul Goldstein (USA) v. Sebastien Grosjean (FRA)
Mara Santangelo (ITA)[25] v. Vera Dushevina (RUS)
Court 7 11:00 AM
Robert Kendrick (USA) v. Igor Andreev (RUS)
Sybille Bammer (AUT)[19] v. Tamarine Tanasugarn (THA)
Dominik Hrbaty (SVK) v. Hyung-Taik Lee (KOR)
Gisela Dulko (ARG) v. Alona Bondarenko (UKR)[21]
Court 8 11:00 AM
Juan Carlos Ferrero (ESP)[21] v. Feliciano Lopez (ESP)
Andrea Petkovic (GER) v. Audra Cohen (USA)
Eleni Daniilidou (GRE)v. Yvonne Meusburger (AUT)
Fernando Verdasco (ESP) v. Paul-Henri Mathieu (FRA)[22]
Court 9 11:00 AM
Vera Zvonareva (RUS)[27] v. Alina Jidkova (RUS)
Benjamin Becker (GER) v. Philipp Petzschner (GER)
Ekaterina Bychkova (RUS) v. Zi Yan (CHN)
Peter Luczak (AUS)v. Luis Horna (PER)
Court 10 11:00 AM
Lauren Albanese (USA) v. Elena Likhovtseva (RUS)
Jessica Moore (AUS) v. Lucie Safarova (CZE)[20]
Juan-Pablo Guzman (ARG) v. Jonas Bjorkman (SWE)
Jill Craybas (USA) v. Petra Cetkovska (CZE)
Court 11 11:00 AM
Donald Young (USA) v. Chris Guccione (AUS)
Alize Cornet (FRA) v. Samantha Stosur (AUS)[29]
Vania King (USA) v. Meghann Shaughnessy (USA)
Ruben Ramirez Hidalgo (ESP) v. Guillermo Canas (ARG)[14]
Court 12 11:00 AM
Virginia Ruano Pascual (ESP) v. Kateryna Bondarenko (UKR)
Simone Bolelli (ITA)v. Julien Benneteau (FRA)
Gilles Simon (FRA) v. Alexander Waske (GER)
Court 13 11:00 AM
Andreja Klepac (SLO) v. Ai Sugiyama (JPN)[28]
Sergio Roitman (ARG) v. Richard Gasquet (FRA)[13]
Tommy Haas (GER)[10] v. Steve Darcis (BEL)
Stephanie Cohen-Aloro (FRA) v. Elena Dementieva (RUS)[14]
Court 14 11:00 AM
Sara Errani (ITA) v. Renata Voracova (CZE)
Tzipora Obziler (ISR) v. Caroline Wozniacki (DEN)
Yung-Jan Chan (TPE) v. Karin Knapp (ITA)
Tatiana Poutchek (BLR) v. Maria Elena Camerin (ITA)
Court 15 11:00 AM
Ekaterina Makarova (RUS) v. Julia Schruff (GER)
Thierry Ascione (FRA) v. Rik De Voest (RSA)
Jorgelina Cravero (ARG) v. Aravane Rezai (FRA)
Court 16 11:00 AM
Sofia Arvidsson (SWE) v. Olga Govortsova (BLR)
Olga Poutchkova (RUS)v. Tsvetana Pironkova (BUL)
Rainer Schuettler (GER) v. Paul Capdeville (CHI)
---
Go the people I like etc.
Jelena Jankovic (SRB)[3] v. Jarmila Gajdosova (SVK)
Justine Henin (BEL)[1] v. Julia Goerges (GER)
Roger Federer (SUI)[1] v. Scoville Jenkins (USA)
ARTHUR ASHE STADIUM 7:00 PM
Venus Williams (USA)[12] v. Kira Nagy (HUN)
Angelique Kerber (GER) v. Serena Williams (USA)[8]
LOUIS ARMSTRONG STADIUM 11:00 AM
Max Mirnyi (BLR) v. Marcos Baghdatis (CYP)[18]
John Isner (USA) v. Jarkko Nieminen (FIN)[26]
Aiko Nakamura (JPN) v. Ana Ivanovic (SRB)[5]
Tatiana Golovin (FRA)[17]v. Ahsha Rolle (USA)
Grandstand 11:00 AM
Nikolay Davydenko (RUS)[4]v. Jesse Levine (USA)
Marion Bartoli (FRA)[10]v. Alexa Glatch (USA)
Andy Murray (GBR)[19] v. Pablo Cuevas (URU)
Nicolas Kiefer (GER) v. Vincent Spadea (USA)
Court 4 4:00 PM
Alex Kuznetsov (USA)v. Nicolas Almagro (ESP)[28]
Ioana Raluca Olaru (ROU) v. Ashley Harkleroad (USA)
Court 6 11:00 AM
Catalina Castano (COL) v. Dinara Safina (RUS)[15]
Tomas Berdych (CZE)[9]v. Marc Gicquel (FRA)
Paul Goldstein (USA) v. Sebastien Grosjean (FRA)
Mara Santangelo (ITA)[25] v. Vera Dushevina (RUS)
Court 7 11:00 AM
Robert Kendrick (USA) v. Igor Andreev (RUS)
Sybille Bammer (AUT)[19] v. Tamarine Tanasugarn (THA)
Dominik Hrbaty (SVK) v. Hyung-Taik Lee (KOR)
Gisela Dulko (ARG) v. Alona Bondarenko (UKR)[21]
Court 8 11:00 AM
Juan Carlos Ferrero (ESP)[21] v. Feliciano Lopez (ESP)
Andrea Petkovic (GER) v. Audra Cohen (USA)
Eleni Daniilidou (GRE)v. Yvonne Meusburger (AUT)
Fernando Verdasco (ESP) v. Paul-Henri Mathieu (FRA)[22]
Court 9 11:00 AM
Vera Zvonareva (RUS)[27] v. Alina Jidkova (RUS)
Benjamin Becker (GER) v. Philipp Petzschner (GER)
Ekaterina Bychkova (RUS) v. Zi Yan (CHN)
Peter Luczak (AUS)v. Luis Horna (PER)
Court 10 11:00 AM
Lauren Albanese (USA) v. Elena Likhovtseva (RUS)
Jessica Moore (AUS) v. Lucie Safarova (CZE)[20]
Juan-Pablo Guzman (ARG) v. Jonas Bjorkman (SWE)
Jill Craybas (USA) v. Petra Cetkovska (CZE)
Court 11 11:00 AM
Donald Young (USA) v. Chris Guccione (AUS)
Alize Cornet (FRA) v. Samantha Stosur (AUS)[29]
Vania King (USA) v. Meghann Shaughnessy (USA)
Ruben Ramirez Hidalgo (ESP) v. Guillermo Canas (ARG)[14]
Court 12 11:00 AM
Virginia Ruano Pascual (ESP) v. Kateryna Bondarenko (UKR)
Simone Bolelli (ITA)v. Julien Benneteau (FRA)
Gilles Simon (FRA) v. Alexander Waske (GER)
Court 13 11:00 AM
Andreja Klepac (SLO) v. Ai Sugiyama (JPN)[28]
Sergio Roitman (ARG) v. Richard Gasquet (FRA)[13]
Tommy Haas (GER)[10] v. Steve Darcis (BEL)
Stephanie Cohen-Aloro (FRA) v. Elena Dementieva (RUS)[14]
Court 14 11:00 AM
Sara Errani (ITA) v. Renata Voracova (CZE)
Tzipora Obziler (ISR) v. Caroline Wozniacki (DEN)
Yung-Jan Chan (TPE) v. Karin Knapp (ITA)
Tatiana Poutchek (BLR) v. Maria Elena Camerin (ITA)
Court 15 11:00 AM
Ekaterina Makarova (RUS) v. Julia Schruff (GER)
Thierry Ascione (FRA) v. Rik De Voest (RSA)
Jorgelina Cravero (ARG) v. Aravane Rezai (FRA)
Court 16 11:00 AM
Sofia Arvidsson (SWE) v. Olga Govortsova (BLR)
Olga Poutchkova (RUS)v. Tsvetana Pironkova (BUL)
Rainer Schuettler (GER) v. Paul Capdeville (CHI)
---
Go the people I like etc.